לייעוץ ללא התחייבות חייגו:
054-9108008חיפוש :

יתרונות הדיקור הקוסמטי - אנטי אייג'ינג


יתרונות הדיקור הקוסמטי - אנטי אייג'ינג

בשנים האחרונות ניכרת תנועה מובהקת לעבר הטבעי והבריא יותר. בנוסף, משתרשת ההבנה שבריאות ויופי הולכים למעשה יד ביד. מצוידות בהבנה זו, נשים רבות מעוניינות למצוא טיפולים קרובים יותר אל הטבע על מנת לקבל את אפקט ההצערה באופן שייראה טבעי ואסתטי, צמצום חומרים המוזרקים מתחת לפני העור או כל פעילות פולשנית אחרת. הדיקור הקוסמטי צובר תאוצה בתור אמצעי להצערת העור, שיפור החזות הכללית וריפוי הגוף מבפנים וכלפי חוץ.

הבסיס ההיסטורי של הדיקור הקוסמטי

הרעיונות של הדיקור הולכים אחורה לסין העתיקה, שבה בני משפחת המלוכה והמרומים מעם שאפו לשמר את פניהם קורנות, בריאות ומוצקות – כל מה שהולך ואובד עם השנים. השיטה של החדרת מחטים קטנות לתוך השרירים האחראיים על הבעות הפנים שימשה בתור אמצעי להחזיר ולשמר את החיוניות.

בנוסף, לדיקור הקוסמטי הסיני יש היבט הוליסטי שדואג לא רק למראה החיצוני, אלא גם לסיבות הראשוניות המביאות לירידה והרעה בחזות של המטופל. במקרים אלה, ניתן להעשיר את הדיקור באמצעות דיקור נקודות ספציפיות בכפות הרגליים בכדי לפתור את הבעיות הפנימיות בגוף, וכהשלכה ישירה של זה – להביא לשיפור משמעותי בחזות הפנים. הליך זה נקרא דיקור לסטרס.

הגורמים שהופכים את הדיקור הקוסמטי למושך בעיניי הנשים בעולם כיום

תוחלת החיים הולכת ומתארכת. לצד תופעה זו, החשיבות של מראה בריא ומלא חיוניות הולכת וגדלה גם היא. במידה רבה, האפשרות להיראות צעירים, חיוניים ואסתטיים הינה תנאי חשוב לאיכות חיים גבוהה. נשים רבות שפנו לקוסמטיקה המערבית המסורתית בכדי לשמור על מראה צעיר ורענן יותר לאורך זמן התאכזבו כאשר הזרקות הבוטוקס איבדו מהאפקט שלהן תוך שלושה חודשים, ומעבר לכך – היו תובעניים מבחינות רפואיות רבות, כולל תופעות לוואי. לאור זאת, היתרונות המהותיים ביותר של דיקור קוסמטי:

·         אלטרנטיבה טבעית לניתוחים, הזרקות בוטוקס או פילינג כימי וקילוף העור.

·         מחירים משתלמים בשל עלויות נמוכות

·         יצירת מאזן פנימי ותחושת חיוניות המקרינה כלפי חוץ

·         יתרונות בריאותיים כלליים האופייניים לרפואה המשלימה

·         טיפול לא פולשני

·         טיפול שאינו דורש כל תקופת החלמה

אחת הסיבות להזדקנות מוקדמת של העור היא מחסור בלחות ושומן בעור – ככל שהעור "מתייבש", כך מופיעים בו קמטים ומתרחשת התדלדלות. על פי המקובל, דיקור קוסמטי מסייע גם בכך, ובייצור קולגן מוגבר שתורם למראה הבריא והצעיר של העור, שומר על צבע אחיד ובריא. לאור הפופולריות ההולכת וגדלה של הטיפול, נוצר צורך בבדיקה אמפירית של יכולות הדיקור הקוסמטי באמצעות ניסויים שונים כמקובל במדע.

מערכת היחסים בין דיקור קוסמטי למדע המערבי – מחקרים שבוצעו עד כה

בשנים האחרונות ניתן לראות התחממות ניכרת במערכת היחסים בין שיטות הריפוי עתיקות מהמזרח הרחוק לבין המדע המערבי המטיל ספק ביעילות של שיטות אלה. ולצד עובדה זו,  גם תומכי ומעודדי השיטה עצמה לא חששו להעמיד את הטענות שלהם למבחן. כך, מחקר שפורסם בשנת 1996 בכתב העת הבינלאומי של הדיקור הרפואי הראה ש-90% מ-300 מטופלים בדיקור קוסמטי הראו תוצאות יעילות של דיקור לאורך סדרת טיפולים אחת יחידה (בדרך כלל של 12 טיפולים). האפקט החיובי בא לידי ביטוי בטשטוש קמטים, שיפור משמעותי בגמישות של שרירי הפנים ומראה רענן וצעיר יותר.

מחקרים נעשו בתחום בכמה וכמה מקומות ובהיקפים שונים. למשל, במחלקת הדרמטולוגיה של אוניברסיטת קיונג הי שבדרום קוריאה התקיים בשנת 2013 מחקר שבחן את ההשפעה של הדיקור הקוסמטי על גמישות הפנים. מדובר היה במחקר פיילוט לבדיקה ראשונית של התיאוריה. לפי התוצאות שהתקבלו, 27 נשים ביצעו חמישה טיפולי דיקור קוסמטי, שלאחריו נרשם שיפור משמעותי באלסטיות, כאשר החיסרון היחידי היה פציעות קלות במקום הדיקור. על פי תוצאות מחקר זה, נדרשת בדיקה מעמיקה יותר של הנושא, לצד ההנחה שהיתרונות של הדיקור הקוסמטי הם וודאיים ביותר.

ברפובליקת קוריאה התקיים מחקר נוסף שבדק את השפעת הדיקור על שיפור הקמטים באזור המשולש (LABIONASAL – אזור פעילות שרירים מוגברת סביב השפתיים והאף) וסביב העיניים. תוצאות המחקר פורסמו ב-2015 והראו שיפור ניכר. המחקר ניחן ביריעה רחבה יותר – 107 אנשים בין הגילאים 20 ועד 70. נבדק סוג ספציפי של דיקור הנקרא ג'י סנג המאופיין בשליטה רחבה יותר על עומק וכיוון החדירה של המחט, ומאפשר למטפל לבחור האם לעבוד ברובד השרירים או לא.

מחקר נוסף שהתקיים ביפן בשנת 2012 בא לבחון את התרומה של הדיקור הקוסמטי למאזן הלחות והשומן בעור. בשלב ההתחלתי, שתי נשים – אחת בת 50 ואחת בת 29 עברו חמישה טיפולים רצופים אחת לשבוע בעזרת מחטים חד-פעמיות שהוחדרו לעומק של 1-3 ס"מ בנקודות שונות בעור הפנים ללא היצמדות לחוקי הדיקור הקלאסיים. התוצאות הראו שהאישה המבוגרת יותר, שבעורה היו רמות נמוכות יותר של לחות ושומן – הגיבה לטיפול טוב יותר ונרשמה עלייה מסוימת הן ברמת הלחות והן ברמת השומן, בעוד שעל האישה הצעירה הדיקור השפיע פחות. מכאן הסיקו החוקרים שהדיקור מסייע היכן שיש מחסור. עם זאת, נדרשים מחקרים מקיפים יותר לקבלת תוצאות וודאיות.

ההיסטוריה המדעית של התחום מציגה נתונים עקביים של שיפור המראה החיצוני וגם הבריאות הכללית, ללא תופעות לוואי, מה שממשיך לעניין יותר ויותר נשים וגברים המעוניינים לשמור על עור פניהם בשיטות בטוחות ובלתי פולשניות.

מה ניתן להשיג בעזרת הדיקור הקוסמטי?

התוצאות המוצגות על ידי מומחים הפועלים בתחום הדיקור הקוסמטי מרשימות בעיקר בהתחשב בכך שמדובר בטיפול שאינו עושה שימוש בחומרים יקרי ערך, אלא בעיקר במיומנויות ויכולות של מומחי הדיקור. טיפול זה מושך אליו לא מעט נשים ידועות שבהחלט בררניות בשגרת הטיפול שלהן, מה שבהחלט מעיד לטובת השיטה. מה משיגות נשים אלה בעזרת הטיפול?

·         טשטוש של קמטי הבעה והפחתה של קמטים עמוקים

·         טיפול בנפיחות ושקיות מתחת לעיניים ונפיחות כללית באזור הפנים

·         הרמה של עפעפיים נפולים והפחתה של לסת מתדלדלת וסנטר כפול

·         שיפור הטונוס של שרירי הפנים וגמישות העור

·         שיפור זרימת הדם באזור הפנים, מה שמביא לצבע עור בריא וזוהר, מפחית את פגמי הצבע – פיגמנטציה ומסייע למאזן הלחות בעור

·         הגברת ייצור הקולגן והידוק הנקבוביות

·         הפחתת לחץ כללי שניכר תמיד על עור הפנים בשרירים המכווצים שיוצרים למעשה את הקמטים

·         שיפור חיוניות של הגוף כולו

למרות שמדובר בטיפול פשוט יחסית ולא פולשני, הוא אסור לאנשים הסובלים מכל בעיה בבלוטת יותרת המוח (כולל גידולים), מחלות לב, אנשים הסובלים מבעיות של דימומים, כגון המופיליה וכן רגישות מוגברת לפציעות קטנות.

העשרת הטיפול

דיקור קוסמטי הולך יד ביד עם הליכים נוספים בתחום היופי והאנטי-אייג'ינג. במסגרת טיפולי הרפואה המשלימה, ניתן לראות חיבור בין הרפיית השרירים באמצעות הדיקור, לבין שיפור התחושה הכללית והמראה החיצוני של המטופלים. הקשר ההוליסטי הזה בין פנימיות וחיצוניות מתבטא גם בטיפולים שונים בתחום הרפואה המשלימה, כגון: רפלקסולוגיה, ארומתרפיה, רוקחות של תרופות טבעיות מותאמות אישית ועוד.

המידע במאמר נאסף ונערך על ידי חיים שרונה, קליניקה "כוחו של הטבע".
כל הזכויות שמורות לחיים שרונה ©, קליניקה "כוחו של הטבע".
אין לשכפל / להעתיק את המאמר או חלק ממנו לשימוש פומבי.

ביבליוגרפיה:

Donoyama N, Kojima A, Suoh S, et al Cosmetic acupuncture to enhance facial skin appearance: a preliminary study Acupuncture in Medicine Published Online First: 25 April 2012. doi: 10.1136/acupmed-2012-010156
Doran Virginia, “An Introduction to Facial Revitalisation Acupuncture”, The European Journal of Oriental Medicine (EJOM), vol. 5 NO. 5, Featured Articles.
Jin Hyong Cho, Ho Jin Lee, Kyu Jin Chung, Byung Chun Park, Mun Seog Chang, and Seong Kyu Park, “Effects of Jae-Seng Acupuncture Treatment on the Improvement of Nasolabial Folds and Eye Wrinkles,” Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, vol. 2015, Article ID 273909, 7 pages, 2015. https://doi.org/10.1155/2015/273909.
ROOTS ACUPUNCTURE & HERBAL MEDICINE LLC. (2016). ACUPUNCTURE (FACIAL REJUVENATION). Retrieved from ROOTS ACUPUNCTURE & HERBAL MEDICINE: http://www.rootsacupunctureandherbs.com/new-page-2/
Younghee Yun, Sehyun Kim, Minhee Kim, KyuSeok Kim, Jeong-Su Park, and Inhwa Choi, “Effect of Facial Cosmetic Acupuncture on Facial Elasticity: An Open-Label, Single-Arm Pilot Study,” Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, vol. 2013, Article ID 424313, 5 pages, 2013. https://doi.org/10.1155/2013/424313.
Yun, Y., Kim, S., Kim, M., Kim, K., Park, J.-S., & Choi, I. (2013). Effect of Facial Cosmetic Acupuncture on Facial Elasticity: An Open-Label, Single-Arm Pilot Study. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine : eCAM, 2013, 424313. http://doi.org/10.1155/2013/424313

 

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים